E-TWINNING PROJELERİ

Untitled Document

İzmir Özel Tevfik Fikret Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Deniz Elif Bayram, Ece Yaren, Ada Yakut, Mehmet Ali Helvacıoğlu, Zeynep Nehir Özkan Uluslararası E-TWINING Projesi olan BİOLOGY İN ESSENCE'da yer almaktadırlar.

İzmir Özel Tevfik Fikret Anadolu Lisesi öğrencilerimiz; Ali Emir BAĞCIOĞLU, Ayça GÖKÇE, Berfin ÖĞRENCİ, Bora GÜLER, Ece BAŞBUĞ, Melisa Defne AKAN, Melodi AKBABA, Mis ÖZDEMİR ve Su Eda CAN  “STAY AT HOME READ A BOOK WATCH A MOVIE” adıyla uluslararası e-twinning projesinde yer almaktadır.

"STAY AT HOME READ A BOOK WATCH A MOVIE"
About the project
With the project "Stay at home, read a book, watch a movie", the partners will share with each other the works adapted from literature to cinema. It will be ensured that students who are at home due to the pandemic read the novels adapted to the cinema, watch their movies and share with each other. Students will be both interested in art and will spend quality time. They will gain foreign language skills by interacting with each other. They will get to know the culture of other countries.

 

 


İzmir Özel Tevfik Fikret Fen Lisesi öğrencilerimiz; Dilara Öznur KASKAN, Eylül KARAKAŞ, Lina ELMİLADİ, Nehir OZMAN, Zeynep Nehir ÖZKAN ve Anadolu Lisesi öğrencimiz Peri Defne KEBAT Edebiyatın STEM’i adıyla ulusal e-twinning projesinde yer almaktadır.

 

EDEBİYATIN 'STEMİ'

STEM eğitiminin 21. yüzyıl becerilerinin kazanılmasında günümüzün en önemli eğitim yaklaşımlarından biri olduğu söylenebilir çünkü bilim ve teknoloji üretim ve mühendisliğini yönlendirir, öğrencilere disiplinler arası bir bakış açısı kazandırır ve öğrencilerin projelerini somut bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlar. STEM; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik dallarını kapsıyor. Biz projemizde science sözcüğünün bilim anlamına geldiğini sosyal bilimlerin de STEM’in bir parçası olduğunu anlatmak istiyoruz.

 

26 Kasım 2020