Kütüphane - Medyatek


Kütüphane - Medyatek

Untitled Document

İZMİR ÖZEL TEVFİK FİKRET İLKÖĞRETİM KURUMU KÜTÜPHANESİ
VE
ANADOLU LİSESİ-FEN LİSESİ KÜTÜPHANESİ

Kütüphanelerimizin Amacı
Kurumun eğitim ve öğretim programlarına katkıda bulunmayı amaçlayan kütüphanelerimiz aynı zamanda öğretmenlerimizin çalışmalarına yardımcı olmayı, öğrencilerin derslerinin yanında ders dışı zamanlarını da etkin ve faydalı değerlendirmelerine olanak tanımayı ilke edinmiştir. Aynı zamanda velilerimizin de kullanımına açık olan kütüphanemiz bütün kullanıcıların düşünme yeteneğinin geliştirilmesi ve bilgi gereksinimlerinin karşılanması amacıyla basılı, görsel ve işitsel her türlü bilgi kaynağını sağlar, düzenler ve hizmete sunar.

Koleksiyonumuz,
Yukarıdaki amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda; kitaplar, süreli yayınlar, danışma kaynakları, görsel-işitsel materyaller (CD, VCD, DVD, video, kaset, poster vb.) ve bilgi kaynaklarından oluşmaktadır. İhtiyaca göre güncellenen koleksiyonumuzdaki kaynaklar Dewey Onlu Sınıflama Sistemine göre sınıflandırılarak, kullanıcıların kendi başlarına araştırma yapmalarına olanak tanıyabilmek amacıyla açık raf sistemine göre raflara yerleştirilmiştir.

İlköğretim Kurumu Kütüphanemiz;
Yaklaşık olarak 10.000 basılı materyal, 200 görsel ve işitsel materyal, çeşitli kutu oyunları, süreli, yayın kösesi ve okuyucu bilgisayarları,

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Kütüphanemiz;
Yaklaşık olarak 6400 basılı materyal, 500 görsel ve işitsel materyal, çeşitli kutu oyunları, satranç köşesi, süreli yayın köşesi ve okuyucu bilgisayarlarıyla değişik ilgilere yönelik hizmet vermektedir.

Kütüphanelerimizin Çalışma Saatleri
Hafta sonu ve resmi tatiller dışında;
İlköğretim Kurumu Hafta içi Pazartesi-Cuma 08.30-17.30
Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Hafta içi Pazartesi-Cuma 08.00-17.00