İlkokul


İlkokul Kulüpler

BİLİM DENEY KULÜBÜ

Deneylerin nasıl yapıldığını görmenizi ve uygulamanızı sağlamak. Öğrendiğiniz bilgileri kullanarak araştırma alışkanlığı, problem çözme ve analitik düşünme becerilerinizi geliştirirken birebir deney yapma imkanı kazandırmak. Renklerin geçişleri, inanılmaz balon deneyleri gibi her hafta bilimin gizemli dünyasında daha bir çok ilginizi çeken deneyler yapmak.

MİNİKLER DENEY KULÜBÜ

Günlük hayatta karşılaştığınız çok sıradan olayların nedenlerini, etkilerini, sonuçlarını; problem çözme ve analitik düşünme becerilerinizi geliştirerek öğrenme imkanı sağlamak. Yaparak yaşayarak öğrenmenin keyfine varmanızı sağlamak. Görünmez yazılar,kendi kendine şişen balon deneyleri gibi her hafta sizleri şaşırtacak deneyler yapmak.

MATEMATİK STRATEJİLERİ KULÜBÜ

Matematik Stratejileri kulübünde, kimilerinin sıkıcı ve zor bulduğu matematiğin aslında ne kadar eğlenceli ve şaşırtıcı bir dünyası olduğunu fark edeceksiniz. Peki bu kulüpte neler yapıyoruz? Sihirli kareleri tanıyıp onlarla ilgili uygulamalar yapıyoruz, çeşitli strateji gerektiren oyunlar oynuyoruz, kendi matematik dünyamızı yansıtan T-shirt boyaması yapıyoruz, hayatın içindeki matematiği keşfediyoruz, mantık ve zeka soruları çözüyoruz. Tabi tüm bunların dışında sohbet etmeyi, gülmeyi ihmal etmiyoruz. Herkesi kulübümüze bekliyoruz.

TASARIM KULÜBÜ

tasarım kavramını tanıtmak, çeşitli tasarım disiplinleri hakkında fikir sahibi olmalarını ve uygulama atölyeleri ile kendi becerilerini keşfederek kabiliyetleri doğrultusunda deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler yapmayı planlıyoruz

NEŞELİ RİTİMLER KULÜBÜ

BİRLİKTE HEM EĞLENECEĞİZ HEM DE ÖĞRENECEĞİZ :)
Grup içinde düzenli, disiplinli ve işbirliği içinde çalışmalar yapacağız, Dünya müziklerinde kullanılan ritim kalıplarını öğreneceğiz, Ritimsel belleklerimizi geliştireceğiz, Yaratıcılığımızı kullanacak ve geliştirebileceğiz, Farklı ritim çalgılarını tanıyacağız, Dikkat ve konsantrasyon süremizi artıracağız...

RENKLERE YOLCULUK KULÜBÜ

Kulübümüzdeki hedefimiz; Sanat ve beceri tekniklerini teorik ve pratik bilgiyle bir arada kullanarak özgün ve farklı tasarımlar yapabilmek. Bu şekilde üretme duygusunun verdiği mutluluğu keşfetmeyi hedefliyoruz. Ürünlerimizde fikir ve duygularımızı paylaşarak renkli pekçok etkinlikte bir araya geleceğiz.

YARATICI DRAMA KULÜBÜ

Yaratıcı Drama Kulübünde bizler oyunlar oynayacağız, canlandırmalar ve doğaçlamalar yapacağız, dans edip, çeşitli konularda yaratıcı etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bu etkinlikleri yaparken pek çok günlük kullandığımız eşyalardan yararlanacağız.

YARATICI YAZMA KULÜBÜ

Yaratıcı yazarlık kulübümüzde yapacağımız etkinlikler: Dilimizi doğru kullanarak, Hayal etmek hayallerinizi kağıda dökmek, Karakterlerinizle sıradışı maceralar oluşturmak, Animasyonlar izleyerek hikayeler oluşturmak, Şiir, hikaye, senaryo ve kendi kitaplarınızı yazmak.

EKO-OKUL KULÜBÜ

Kaynakların kısıtlı olduğunu bilerek geri dönüşümün önemini anlamak, kaynakları verimli kullanmak , projeler hazırlamak ,ürünler çıkarmak...

Proje kapsamında öğrencilere çevre konusunda olduğu kadar, yaşamları boyunca kullanacakları ve başarılarını etkileyecek alışkanlıklar kazandırmak da temel amaçlarımızdan biridir.

Eko Okul Kulübü faaliyetlerimizin öğrencilerimize kazandırdıkları yetkinlikler: Eko – Okullar projesi çalışmasına aktif katılım sağlayarak ve grup çalışmalarında aktif rol alarak paylaşmayı öğrenir. Geri Dönüşüm bilincini kazanır ve geri dönüşüm hakkında okul içi ve dışı kampanyalar düzenler ve tanıtımını yapar. Su, Elektrik gibi kaynakları tasarruflu kullanma alışkanlıkları gelişir. Tüketim alışkanlıklarını değiştirir, savurganlığı önler. Doğal kaynakları koruma bilinci gelişir. Sorunları tanımlama, muhakeme etme ve çözüm üretme becerileri geliştirir.

JUNİOR FLL KULÜBÜ

FRANSIZCA KULÜBÜ

Amaç: Fransızca sesleri tanımak, ayırt etmek ve üretmek, telaffuz, tonlama ve ifadeyi geliştirmek. Hikaye, tiyatro, şarkı ve oyunlar gibi farklı etkinlerle Fransızca telaffuzunu geliştirmeyi ve günlük yaşam durumlarında ayırt etmeyi, tanımayı ve farklı sesler üretmeyi öğrenecekler

FRANSIZCA MUTFAK KULÜBÜ

Fransızca Mutfak Kulübü faaliyetlerimizin öğrencilerimize kazandıracakları, Sofra nasıl kurulur? Mutfaktaki yardımcılarımız (araç-gereçler) Kesme şekilleri Besin piramidi / Dengeli beslenmek

BAHÇE KULÜBÜ

Bahçe kulübündeki hedeflerimiz; Doğayı tanımaya çalışmak, Doğa takvimine uyarak ekim- dikim süreçlerini takip etmek, Kompost yapımı, Bahçemizde bizimle birlikte yaşayan bitkileri tanımak ve bakımlarını yapmak Doğa olaylarını öğrenmek olarak belirlenmiştir.

JİMLASTİK VE DANS KULUBÜ

Egzersiz hareketleri ve dansı birleştirip eğlenceli bir aktivite yapmaya ne dersin? Vücudumuzun koordinasyon özelliğini geliştirir,kas kuvvetimizi arttırıp,omurgamızın daha esnek olmasını sağlayacağız... Dans hareketleri ile aynı zamanda duruş, denge ve esnekliğimizi geliştireceğiz. Grup ile birlikle işbirliği içinde hareket etmeyi öğreneceğiz Esneklik, kuvvet ve koordinasyon çalışmalarını müzikle birleştirip eğlenceli gösteriler hazırlayacağız...

BASKETBOL KULÜBÜ

Dünyanın en çok sevilen oyunlarından biri şüphesiz "BASKETBOL". Basketbol Kulübünde yapılacak çalışmalardan sonra seçtiğimiz erkek öğrencilerimiz Okul Forması giyip Okul takımında yer alma şansı yakalıyor. Tevfik Fikret İlkokul Basketbol Takımında yer alıp Okul Formasını giymek isteyen erkek öğrencilerimizle Basketbol Kulübünde buluşalım.