Anadolu ve Fen Lisesi'nin Katıldığı Yarışmalar

YARIŞMANIN ADI

ÖDÜL

SORUMLU ÖĞRETMEN

SORUMLU ÖĞRENCİLER

TARİH

VOLEYBOL ŞAMPİYONASI

Erkek voleybol takımı liseler arası Ege Bölgesi Grup Şampiyonasında 1. Oldu ve Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandı

Nejdet Erdem

- Atacan Aksoy
- Fikret Atilla Saraçlı
- Ege İşçimen
- Ege Çolak
- Ada Bora Göbel
- Emre Arman Aydın
- Güney Baskı
- Yankı Günday
- Mert Akın
- Volkan Alkan
- Ege Kemahlıoğlu
- Deniz Kemahlıoğlu

2014-2015

YELKEN ŞAMPİYONASI

TYF HALİT NARİN KUPASI Yarışları sonucunda Laser 4.7 sınıfında genel klasmanda Türkiye 1.’si oldu.

 

Bireysel

- Barbaros Hekimoğlu

18-24/Mayıs/2015

DANS YARIŞMASI

-Türkiye Dans Federasyonu Sosyal Latin Danslar branşında, Türkiye Şampiyonası  5. etap Bursa yarışmasında, Gençler B grubu Türkiye üçüncüsü,

-1, 2, ve 3. etapta da Türkiye Dördüncüsü oldular.

 

 

Bireysel çalışma

- Argun Ege Türkün
- İrem Çınar

2014-2015

SATRANÇ ŞAMPİYONASI

-İzmir Üniversitesinde yapılan satranç turnuvasına Fizik Öğretmenimiz eşliğinde katılan okul satranç takımımız 8. olmuştur.

-Bireysel olarak madalya kazanan öğrencilerimiz Mehmet Tunç 9.luk madalyası

-Bora Güzel 9. luk madalyası

-Arda Argüden 3. lük madalyası almıştır.

Cem Senkoş

- Mehmet Tunç
- Bora Güzel
- Arda Argüden
- Yankı Günday

 

28-29 Mart 2015

SATRANÇ ŞAMPİYONASI

-İzmir Amerikan Kolejinde gercekleşen satranç turnuvasında okul takimimiz 4. Oldu.

-Bireyselde Yankı Günday 1. Oldu.

Cem Senkoş

- Mehmet Tunç
- Bora Güzel
- Arda Argüden
- Yankı Günday

 

25-26 Nisan 2015

SATRANÇ ŞAMPİYONASI

Özel İzmir Koleji’nde düzenlenen satranç turnuvasında;

- Mehmet Tunç 2.,

- Yankı Günday 8.,

-Arda Argüden 12. oldular

Cem Senkoş

- Mehmet Tunç
- Bora Güzel
- Arda Argüden
- Yankı Günday

11-12 Nisan 2015

SATRANÇ ŞAMPİYONASI

-Beko satranç turnuvasında okul takımımız sekizinci oldu.

-Bireyselde Mehmet Tunç İkinci,

-Yankı Günday Beşinci oldu.

 

- Mehmet Tunç
- Bora Güzel
- Arda Argüden
- Yankı Günday

2014-2015

ULUSLAR ARASI TEVFİK D’OR TİYATRO FESTİVALİ

-En iyi oyun ödülü.

-Şehnaz Engin “ En iyi kadın oyuncu” ödülü.

-Yunus Kaan Arslan “En iyi erkek oyuncu” ödülü.

- Elisabeth Durmuş
- Marie Rosalie Gachet
- Umut Çağıral
- Berk Kurtcan
- Ezgi Sever
- Aline Aylin Yanmaz
- Melis Kuntalp
- Hasan Doğan
- Simge Kuyucu
- Deniz Erus
- Şehnaz Engin
- Özlem Dim
- Yunus Kaan Arslan
- Kuzey Kubilay Okumuş

13-16 Mayıs 2015

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından düzenlenen Cahit Arf Matematik Yarışması

1. Aşamayı geçerek 2. elemeye katılmaya hak kazanmıştır. 
 

İpek Gün

- Yunus Kaan Arslan

17 Ocak 2015

Cahit Arf Matematik Yarışması

2. Basamağında Mansiyon Ödülü aldı

İpek Gün

- Yunus Kaan Arslan

21 Şubat 2015

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği “AB’yi öğreniyorum” adlı yarışmada

Öğrencilerimiz finale kaldılar.

 

Mehmet Ali Yaka

- Bora Çandır
- Efehan Özlü
- Altay Egemen Tengiz

15. 05. 2015

Türkiye Felsefe Kurumu’nun düzenlediği Ulusal Felsefe Olimpiyatı

Ege Bölge Birincisi

Özgür Dayaç

- Yunus Kaan Arslan

2014

ULUSLAR ARASI TEVFİK D’OR TİYATRO FESTİVALİ

 En iyi erkek oyuncu ödülünü alması nedeniyle Fransa’da 15 günlük tiyatro eğitimi kazandı.

 


 

- Elisabeth DURMUŞ
- Marie Rosalie GACHET
- Kuzey Kubilay Okumuş

2014

Düşün-Yaz Lise Öğrencileri Felsefi Deneme Yazma Yarışması

Dördüncülük ödülü

Özgür Dayaç

- Duru Uslu

7 Aralık 2013

Düşün-Yaz Lise Öğrencileri Felsefi Deneme Yazma Yarışması

Türkiye Üçüncüsü

Özgür Dayaç

- Duru Uslu

31 Mayıs 2014

18.  Türkiye Felsefe Olimpiyatı

tarihinde Türkiye genelinde yapılan 'nda öğrencimiz Manolya İster Türkiye onikincisi oldu

Özgür Dayaç

- Manolya İster

17 Kasım 2013

Türkiye Dans Federasyonu Sportif Sosyal Danslar (Salsa) Kulüplerarası Dans Ligi Yarışması Gençler

B klas:
1.Etap yarışması (Ankara): Türkiye 3. lüğü
2.Etap yarışması (Afyon): Türkiye 2. liği
3.Etap yarışması (Istanbul): Türkiye 2 liği
4. Etap yarışması (Bursa): Türkiye 2. liği
5. Etap yarışması (Marmaris): Türkiye 3. lüğü

 

Bireysel

- Ege Türkün
- Serra Ercili

2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Voleybol Şampiyonası

Erkek Voleybol Takımımız İzmir'de yapılan Liseler arası karşılaşmalarda İzmir 2.'si oldu.

 

 

 

Nejdet Erdem

- Atacan Aksoy
- Fikret Atilla Saraçlı
- Ege Çolak
- Ada Bora Göbel
- Emre Arman Aydın
- Mert Akın
- Ege Kemahlıoğlu
- Deniz Kemahlıoğlu
- Ege Gençay
- Atahan Matmeriçli
- Mert Yaka

2013-2014

Yelken Şampiyonası

Hollanda’da yapılan Windsurf Şampiyonasında ülkemizi temsil etti.

Bireysel

- Kaan Egemen Şen

Mayıs 2014

Yelken Şampiyonası

Polonya’da yapılan Windsurf Şampiyonasında U-15’te on ikinci oldu.

Bireysel

- Bora Şen

27 Temmuz-

4 Ağustos 2014

17. Türkiye Liseler Arası Felsefe Olimpiyatı

-İzmir’den yarışan öğrenciler arasında dördüncü oldu

-Türkiye sıralamasında ise 37. Oldu.

 

- Manolya İSTER

03 Mart 2013

TÜRKİYE DANS SPORLARI FEDERASYONU SALSA KULÜPLERARASI ŞAMPİYONASI

4. ETAP GENÇLER B 2.Sİ

Bireysel

- Argun Ege TÜRKÜN
- İrem Çınar

 

Türkiye Yelken Federasyonu Büyükçekmece Belediyesi Federasyon Kupası

Techno U-17 Erkek Türkiye BEŞİNCİLİĞİ kazanarak milli takıma seçildi.

 

Bireysel

- Kaan Egemen ŞEN

2012-2013

Türkiye Yelken Federasyonu Kupası yarışlarında

-Genel klasmanda Türkiye 2.'si, Gençlerde Türkiye 1.si olmuştur.

 

Bireysel

- Barbaros HEKİMOĞLU

19-23 Nisan 2013

Yıldız Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası

Öğrencimiz Yıldız Erkek Milli Voleybol Takımının kaptanlığına seçildi.

Bireysel

- Yiğit GÜLMEZOĞLU

2012-2013

 

 

 

RİTMİK JİMNASTİK

-ULUSLARASI FRANSA PAS DE CALAIS RİTMİK CİMNASTİK YARIŞMASINDA TOP ALETİNDE FİNALDE 5.’LİK

-KULÜPLER ARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA

KURDELA ve LOBUT ALETİNDE 2.’LİK

-TOP ALETİNDE 4.’LÜK

-OKULLAR ARASI İZMİR İL ŞAMPİYONASINDA

TOP ve ÇEMBER ALETİNDE İZMİR 1.’LİĞİ

Bireysel

- EDA COŞKUN

2010-2011

ALSANCAK KORUMA VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ KOMPOZİSYON YARIŞMASI

BİRİNCİLİK ödülü

Selda Kurşun

- DİLARA AYDOĞUŞ

 

ALSANCAK KORUMA VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ KOMPOZİSYON YARIŞMASI

İKİNCİLİK ödülü

Selda Kurşun

- BUSE KUTLU

2011-2012

VODAFONE FREEZONE 15. LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI

 

Meral Yiğit

- YASEMİN HASDEMİR
- MERT ÖZAŞKINLI
- ULUÇ ALGAN
- ADEM ÖTERBÜLBÜL

10 MART 2012

VOLEYBOL ŞAMPİYONASI

ERKEK VOLEYBOL TAKIMIMIZ LİSELER ARASI VOLEYBOL KARŞILAŞMALARINDA İZMİR 2. Sİ OLDU

Nejdet Erdem

- Yiğit Gülmezoğlu
- Ege Gençay
- Derin Onat Savran
- Atahan Matmeriçli
- Mert Yaka
- Dağcan Alca
- Doğu Can Sunay
- Halit Ege Ceyhun
- Berkin Tuntaş
- Ege Talay
- Tolga Karapınar

2012

 

PROJE YARIŞMALARI

 

PROJE DALI

PROJE ADI

ÖĞRENCİLER

ÖĞRETMEN

ALINAN ÖDÜL

Bilgisayar

Destebul Bilgisayar Oyunu

Ata Akdemir

Deniz Ekiz

İpek Gün

2010 YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA İZMİR BÖLGE ELEMELERİNDE FİNALE KALDI

 

Biyoloji

 İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi ve Fen Lisesi bina içi ve bina dışı havasında toplam mikrobiyal floranın belirlenmesi ve potansiyel alerjen küflerin saptanması.

 

Pelin Özbilgiç

Duygu Özenç

Kenan Önal

2008 YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA İZMİR BÖLGE ELEMELERİNDE FİNALE KALDI

 

Biyoloji

Mehotrexate enkapsüle kitosannananopartküllerin sentezlenmesi ve prostat kanseri tedavisinde kullanım olanağının in vitro koşullarda araştırılması.

 

Yunus Kaan Arslan

Fikret Atilla Saraçlı

Kenan Önal

2014 YILINDA İZMİR ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN DOESEF (Doğanata Education Science, Energy, Engineering, Project Fair) ADLI PROJE YARIŞMASINDA İKİNCİLİK ÖDÜLÜ ALDI

 

2014 YILINDA MEF OKULLARI PROJE YARIŞMASINDA TEŞVİK ÖDÜLÜ

 

Biyoloji

Manisa – Eynez Kömür İşletmelerinde bir maden ocağının iç ve dış havasında toplam mikrofungal floranın ve potansiyel patojenlerin belirlenmesi.

 

Ahmet Derici

Ezgi Solmaz

Kenan Önal Mine Çatı

2010 YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA İZMİR BÖLGE ELEMELERİNDE FİNALE KALDI

 

Biyoloji

Katı Kültür Fermentasyon Yöntemiyle Mikrobiyal Rennet Üretimi ve Pıhtılaştırma Aktivitesinin Belirlenmesi

 

Özge Dinçtürk Özhan Sarı

Kenan Önal

2007 YILINDA TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI’NDA SERGİLENME HAKKI

 

Biyoloji

Saccharomyces cerevisiae ile tek hücre proteini üretimi

 

Ayşe Çakmakçı

Zeynep Hazal Özuslu

Kenan Önal Mine Çatı

2005 YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA İZMİR BÖLGE ELEMELERİNDE FİNALE KALDI

 

Biyoloji

Bazı Türkiye Tıbbi Bitkileri uçucu yağların saç biti (Pediculus humanus capitis) üzerine etkilerinin araştırılması.

 

 

Gizem Zeybek Efecan Çoban

Kenan Önal

Mine Çatı

2010 YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA İZMİR BÖLGE ELEMELERİNDE FİNALE KALDI

 

Fizik

Grafen süperkapasitör tabanlı geniş bant optik modülatörler

Aslı KENAN

Remzi Utku POLAT

Arzu Çıkal

2014 YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA İZMİR BÖLGE ELEMELERİNDE TEŞVİK ÖDÜLÜ ALDI

 

Fizik

Temiz enerji olan güneş ışığını fiber optik aydınlatma teknolojisi yardımıyla karanlık ortamlara taşıma.

 

Rozet Politi

Zeynep Barış

Arzu Çıkal

2007 TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI ARAŞTIRMA PROJELERİ YARILMASI’NDA SERGİLENME HAKKI

 

Fizik

Kriz anında sara hastalarının düşme riskine karşı kafa bölgesini korumayı amaçlayan giyilebilir hava yastığı oluşturma.

 

 

Ece Soyuer

Serdar Savaş Ertuna

Arzu Çıkal

    - YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA SERGİLENME HAKKI

 

İZMİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE BİLİM OLİMPİYATI’NDA SERGİLENME HAKKI

Fizik

Bir köprü yap

 

11. Sınıf Fen Öğrencileri

Arzu Çıkal

Alper Güloğlu

2009 INVENTION CHALLENGE – BULUŞ ŞENLİĞİ

 

Fizik

İstemsiz hareket tehlikesi olan hastalarda durumu tanımlama ve koruma amaçlı algılayıcı oluşturma.

 

Yeşim Uysal

Sevgi Özyar

Arzu Çıkal

2008 YILINDA YAPILAN 9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ PROJE YARIŞMASI’NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

 

TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI’NDA SERGİLENME HAKKI

 

Fizik

Öyle bir cihaz yapınız ki bir golf topunun 1,5 metre yatay uzaklıkta bulunan hedefin içine girmesini sağlasın. Her yarışmacıya tek bir şans verilecek ve bu görevi en kısa sürede başaran ekip yarışmayı kazanacaktır.

 

11. sınıf Fen Öğrencileri

Arzu Çıkal

Alper Güloğlu

NASA BULUŞ ŞENLİĞİ JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

 

Fizik

Öyle bir cihaz yapın ki, verilecek bir tuvalet kâğıdı rulosunu, havada yol alırken çözülüp uzun ve tek parça bir kağıt şeridi oluşacak şekilde fırlatsın.

 

10. sınıf Fen Öğrencileri

Arzu Çıkal

Alper Güloğlu

2012 YILI NASA BULUŞ ŞENLİĞİ’NDEN OKULUMUZA EN YARATICI TASARIM ÖDÜLÜ

 

 

Fizik

Lazer Benek Kontras (Speckle) Yönteminin Çalışma Prensibi ile Nikotinin Periferik (Uç Bölge) Kan Akımına Etkilerinin İncelenmesi

 

Özlem Yılmaz

Şahika Özgüler

Arzu Çıkal

2010 YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA

İZMİR BÖLGE ELEMELERİNDE FİNALE KALDI

 

 

Fizik

Daha güvenli bir yaşam için zararlı gazların tespiti

 

Zeynep Barış

Rozet Politi

Arzu Çıkal

2007-2008 ÖĞRETİM YILI İZMİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 5. EĞİTİM VE BİLİM OLİMPİYATI PROJE YARIŞMASINDA SERGİLENME HAKKI

-TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI’NDA SERGİLENME HAKKI

 

Kimya

Süt protein ilavesinin balık köftelerinin kimyasal, fiziksel mikrobiyolojik kaliteleri üzerine etkisi

 

Arca Yılmaz

Zeynep Karagöz

Zeynep Someren

2010 YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA İZMİR BÖLGE ELEMELERİNDE FİNALE KALDI

 

Kimya

Sulu çözeltilerden boya giderimi amacıyla kopolimer sentezi, karakterizasyonu ve boya giderim olanaklarının araştırılması.

 

 

Zeynep Ekin Mermer

Egemen Denizeri

Zeynep Someren

EGE LİSESİ ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA ÜÇÜNÇÜLÜK ÖDÜLÜ

 

Kimya

Fındığın yenilebilir ambalaj olan zeinle kaplanması, fiziksel ve kimyasal yapısının belirlenmesi.

 

Burak Onur

Mert Pala

Zeynep Someren

2009 YILI 9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ PROJE YARIŞMASI’NDA MANSİYON ÖDÜLÜ

 

İZMİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM VE BİLİM OLİMPİYATI’NDA İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

 

MEF ULUSLAR ARASI PROJE YARIŞMASI’NDA SERGİLENME HAKKI

 

 

Kimya

Lakkaz enziminin immobilizasyonu, karakterizasyonu ve azo boyar madde gideriminde kullanım olanaklarının araştırılması.

 

Simge Gider

Alper Köprülü

Zeynep Someren

2012 YILINDA TÜBİTAK PROJE YARIŞMASINDA İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

MEF PROJE YARIŞMASINDA TEŞVİK ÖDÜLÜ

Kimya

Endüstriyel Artık Olan Siyah Üzüm Çekirdek ve Kabuklarının Antioksidan Özelliklerinin İncelenmesi ve Yiyeceklerde Katkı Maddesi Olarak Kullanılması

 

 

Eda Tezcan

Oğuzhan Ertürk

Ayten Gürtunca

2006 YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA İZMİR BÖLGE ELEMELERİNDE FİNALE KALDI

 

2006 YILI ÖZEL BUSEF OKULLARININ DÜZENLEMİŞ OLDUĞU PROJE YARIŞMASINDA ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ KAZANDI

Tarih

Kentsel Doku İçerisinde Buca Evleri

Sevda Yeşilkaya

Aysu Toprak

Hakan Şeneken

2010 YILI TÜBİTAK ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI PROJE YARIŞMASINDA İZMİR BÖLGE ELEMELERİNDE FİNALE KALDI

 

 

İlköğretim Okulunun katıldığı yarışmalar

Resim Yarışmaları

 

Monami

 

 

MONAMİ Pastel Boya Resim Yarışması

 

 

Toyota

 

TOYOTA Hayalimdeki Araba resim Yarışması

 

 

Toyota

 

9. Uluslararası Mobilya Tasarım Yarışması

 

Edebiyat-Türkçe Yarışmaları

Günışığı

 

Günışığı Kitaplığı Yayınevi'nin düzenlediği
"Zeynep Cemali Öykü Yarışması"

 

 

 

Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Doğan Egmont Yayıncılık iş birliğinde
"Geleceğin Yazarları" adlı öykü yazma yarışması

 

Bilişim Yarışmaları

odtü

 

IEEE ODTÜ Anlat Okulunu
Web Tasarım Yarışması